O nás a našom klube …

V roku 2010 sa dala dokopy malá skupinka medzičasom roztratených martinských karatistov a začali spolu znovu trénovať. Po pár mesiacoch sa správa rozšírila a starí kamaráti sa začali vracať odkiaľ prišli. Po pár mesiacoch nás bolo viac ako 10 a prichádzali ďalší. Začali sme chodiť na prvé semináre s Okinawskými majstrami. Trénovali sme u Erika na Podháji, no jeho malá telocvičňa nám po čase začala byť pritesná. 

No a približne v tom čase prišli Erik Štefák a Ondrej Novosad s nápadom, že by nebolo od veci založiť klub ako sa patrí. A tak sa stalo, že v lete 2013 sme si povedali, že do toho skočíme po hlave. Na prvý nábor prišlo okolo 30 ľudí, čo sme vôbec nečakali. Zrazu sa počet cvičencov spočiatku malej skupinky zdvihol na skoro 50 kusov. Prišli prvé riadne tréningy s detičkami od 5 rokov. Zriadili sa skupiny podľa veku a technickej vyspelosti.

V roku 2014 nás už bolo okolo 70 a v sezóne 2015/2016 sme prekročili hranicu 100 členov. Prišlo a stále prichádza veľa nových nadšených detí a rodičov, no a stále sa vracia viac parťákov z pôvodných silných martinských karate klubov … práve títo tvoria jadro nášho klubu. Ťažko spomenúť všetkých ale aspoň pre ilustráciu Ondro Novosad, Jaro Krám, Miro Krištofík, Ľubo Bulvas, Peťo Suchý, Erik Štefák, Roman Pittner, Palo Malinák, Jaro Malý, Roman Fedor, Fero a Ľubo Grochálovci, Mišo Katrenčík, Mišo Kmeť, Karol Belák, Peťo Jurík a ďalší … 

V sezóne 2014/2015 sme trénovali v telocvični na ZŠ Gorkého. Keďže však počet cvičencov narastal rozhodli sme sa, že sa pokúsime zabezpečiť pre klub dôstojné priestory, kde by sme si mohli prispôsobiť čas tréningov našim potrebám.  A tak sa stalo, že po dvoch letných mesiacoch tvrdej driny všetkých trénerov, cvičencov a rodičov sa nám podarilo otvoriť novú zrekonštruovanú telocvičňu na ul Aurela Stodolu v Záturčí. V súčasnosti tu prebiehajú tréningy všetkých skupín.  

V apríli 2014 sme zorganizovali 1. ročník Turčianskeho pohára tradičného karate pre všetky kluby ktoré sa mu venujú.

Od roku 2016 sme Turčiansky pohár nahradili organizáciou štvor-kolového Slovenského pohára v tradičnom karate a kobudo v rámci našej strešnej organizácie Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo.

Dnes (2021) má náš klub pevné zázemie, cca 120 – 140 členov pričom organizuje 11 tréningov za týždeň. Cvičenci sú rozdelení do štyroch skupín:

Skupina „A“ – cvičenci od 5. kyu (cca 40 cvičencov)

Skupina „B“ – cvičenci od 7. kyu do 5. kyu (cca 25 cvičencov)

Skupina „C“ – cvičenci od 9. kyu do 8. kyu (cca 30 cvičencov)

Skupina „D“ – deti bez technického stupňa – prípravka (cca 35 cvičencov)

V rámci skupiny „A“ trénujeme 5x za týždeň karate, sebaobranu a kobudo. Skupinu „B“ tvoria pokročilí cvičenci a majú tri tréningy za týždeň. Skupina „C“ je pre cvičencov, ktorí už absolvovali prípravku a trénujú dva krát do týždňa. Cvičenci v prípravke – začiatočníci (skupina „D“) sa rovnako stretávajú 2x počas týždňa.

Kontakty

Erik Štefák
skupina „A“

tel: 0907 833 135

email:
erik.stefak@gmail.com

Peter Suchý
skupina „B“

tel: 0905 558 312

email:
peter.suchy.sk@gmail.com

Radomír Fleischer
skupina „C“

tel: 0911 280 289

email:
radomir.fleischer@gmail.com

Michal Kmeť
skupina „D“

tel: 0907 814 521

email:
michal.kmet.mk@gmail.com