Karate – pre všetkých od 8. rokov

Hovorí sa,že karate je len jedno. Napriek tomu u nás v klube cvičíme tradičnú a športovú formu. Športová stránka karate zahŕňa športové kumite (súboj na body) a kata (cvičenie foriem). Je vhodná predovšetkým pre deti a mládež. KARATE KLUB FATRA MARTIN je členom Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo v rámci ktorej sa naši cvičenci zúčastňujú série podujatí Slovenského pohára v tradičnom karate, turnajov v zahraničí a tí najlepší aj seminárov a súťaží na ostrove Okinawa.

Tradičná stránka karate je cvičenie na celý život. Cvičenie je zamerané predovšetkým na osobný a osobnostný rozvoj. Mnohí z tých, ktorí cvičili športové karate v mladosti sa ku karate v tradičnej forme vracajú a znovu nachádzajú radosť z cvičenia ako aj partiu dobrých kamarátov.

Naši inštruktori pravidelne navštevujú ostrov Okinawa v Japonsku. Trénujú tam pod dohľadom starých okinawských učiteľov školy Goju-ryu. Z nich všetkých sú najvýznamnejšími osobnosťami páni Seitoku Matayoshi a Choyu Kiyuna obaja nositelia 10. danu v karate.

Kontakty

Erik Štefák
prezident klubu

tel: 0907 833 135

email:
erik.stefak@gmail.com

Peter Suchý
skupina „A“

tel: 0905 558 312

email:
peter.suchy.sk@gmail.com

Radomír Fleischer
skupina „B“

tel: 0911 280 289

email:
radomir.fleischer@gmail.com

Michal Kmeť
skupina „C“

tel: 0907 814 521

email:
michal.kmet.mk@gmail.com